Porównaj oferty

Jak myśleć inaczej, niż wszyscy?

Łatwo jest myśleć tak, jak myślą inni ludzie w świecie, w którym wydaje się, że dosłownie wszystko, co miało zostać wynalezione, zostało już odkryte. Przyglądając się jednak branży nowych technologii możemy być pewni, że najlepsze dopiero przed nami.

Innowacyjne wynalazki biorą się z innowacyjnych pomysłów. Innowacyjne pomysły biorą się z umiejętności nieszablonowego myślenia. Nieszablonowe myślenie natomiast rodzi się z odwagi wykroczenia ponad to, co powszechnie lubiane i akceptowane.

Stadne myślenie nakazuje nam nie wychodzić ponad to, co znane. Jako ludzie mamy tendencję do utrzymywania za wszelką cenę statusu quo. Nasz mózg nie cierpi zmian, ponieważ każda zmiana wiąże się z inicjacją świeżego procesu nauki, który jest męczący, a często bywa nawet wyczerpujący.

Nasze mózgi są cwane i robią wszystko, aby przeprowadzić nas przez życie jak najmniejszym wysiłkiem. Z punktu widzenia ewolucji takie działanie rzeczywiście miało sens, ale z punktu widzenia gry w jaką gra ludzkość, już nie bardzo. Świat wymaga od nas bowiem ciągłego wysiłku, zaangażowania i innowacyjności.

Myślenie w sposób inny niż wszyscy jest postawą, którą można w sobie wykształcić na drodze treningu mentalnego. Trening mentalny nie różni się zbytnio od treningu fizycznego.

Ktoś, kto zaczyna ćwiczyć jogę, jest w niej beznadziejny, a jego ciało buntuje się swoją sztywnością. Po pewnym czasie jednak, uruchomiony proces adaptacji sprawia, że ciało staje się coraz bardziej gibkie i coraz lepiej przystosowane do wykonywanych asan.

Podobnie jest z naszym sposobem myślenia.
Myślenie inaczej niż wszyscy będzie z pewnością dyskomfortowe. Szczególnie na początku. Podejmowanie wyjątkowym działań sprawi, że przyciągniemy uwagę innych ludzi i z pewnością poczujemy się nieco dziwnie.

Proces adaptacji zacznie jednak działać już od pierwszego dnia i możesz być pewny że to, co dzisiaj wydaje się Tobie dziwne, po pewnym czasie stanie się dla Ciebie normalną codziennością.

Powiązane posty

Bądź silny

Bądź silny nawet wtedy, gdy nie masz siły. Bądź silny nawet wtedy, gdy masz ochotę...

Kontynuuj czytanie
napisane przez Adrian Gostomski

Dlaczego dobra organizacja jest ważna?

Czy możesz siebie nazwać dobrze zorganizowanym człowiekiem? Na jakim poziomie...

Kontynuuj czytanie
napisane przez Adrian Gostomski

Czy warto umrzeć za swoje marzenie?

Ile jesteś w stanie poświęcić, aby osiągnąć swoje marzenie? Jaką cenę jesteś w stanie...

Kontynuuj czytanie
napisane przez Adrian Gostomski