Porównanie ofert

Dlaczego warto pozostać w kontakcie ze swoją społecznością?

Z każdej strony otaczają nas ludzie. Otaczają nas w miejscu, w którym żyjemy. Otaczają nas nawet w internecie, w mediach społecznościowych.

W miarę upływu czasu poziom ludzkiego egoizmu staje się coraz mniejszy. Tak, jak w wieku nastoletnim jesteśmy zwykle ekstremalnie skupieni na sobie i własnych pragnieniach, tak w wieku późniejszym stajemy się coraz bardziej zdolni do dostrzegania potrzeby innych ludzi.

Marzenia są piękne, ale mogą w nieodpowiedni sposób zdominować nasze realne życie. W pogoni za niekoniecznie prawdziwym życiem, jakie reprezentują nasi medialni idole, przestajemy dostrzegać potrzeby otaczających nas ludzi z całkowicie realnymi potrzebami. Zapominamy, że naszego rzeczywistego życia nie tworzą wyidealizowane wizje powstające w głowie lecz chwila obecna i społeczność, jakiej jesteśmy i zawsze będziemy częścią.

Marzenia, wizja i niezmącona wiara w siebie to konieczne składowe powstawania personalnego sukcesu. – cokolwiek oznacza dla Ciebie to słowo – Każdy największy sukces został jednak zbudowany przy użyciu wszystkich powyższych składowych, wraz ze szczególnym uwzględnieniem rzeczywistości. Rzeczywistości, w której żyjemy na swój sposób i jaką nie zawsze do końca świadomie samodzielnie kreujemy.

Podobne wpisy

  • Rozum

Jak łamać zasady?

Dalajlama powiedział: ucz się zasad, abyś wiedział, jak je łamać we właściwy sposób. Co...

Czytaj dalej
napisane przez Adrian Gostomski
  • Rozum

Dlaczego warto przestać dostosowywać cele do swoich działań?

Któż z nas nigdy nie postawił sobie żadnego celu? Nie ważne jak wzniosłe lub jak małe by...

Czytaj dalej
napisane przez Adrian Gostomski
  • Rozum

Dlaczego musisz dążyć do tego, aby być najlepszym w tym, co robisz?

Niewielu ludzi odnajduje swoje prawdziwe powołanie i dedykuje całe swoje życie wykonywaniu...

Czytaj dalej
napisane przez Adrian Gostomski