Porównanie ofert

Dlaczego powinieneś zacząć notować?

Człowiek, z jednej strony jest genialnym produktem Wszechświata – Boga lub czegokolwiek innego, w co wierzysz. – Z drugiej jednak, ten genialny produkt jest bardzo niedoskonały.

Możemy to zaobserwować na co dzień. Ludzie popełniają mnóstwo błędów. Właśnie dlatego nieustannie tworzymy procedury i zasady wedle których powinniśmy postępować. Procedury i zasady mają bowiem za zadanie zabezpieczyć nas przed popełnianiem błędów.

Doskonale widać to w medycynie. Lekarze są opatuleni od stóp po czubek głowy różnego rodzaju procedurami mającymi zabezpieczyć ich przed popełnianiem – raczej niewybaczalnych w tym zawodzie – błędów.

Jako ludzie dysponujemy czymś takim, co nazywamy pamięcią. Ona także zawodzi na wielu polach i robi to bardzo często wtedy, gdy najbardziej potrzebujemy jej niezawodności.

Czasami rano wpada nam do głowy świetny pomysł, który obiecujemy sobie zapisać w notatniku, ale popołudniu w pracy, kiedy to będziemy mieli chwilę luzu. A popołudniu – i nigdy więcej w przyszłości – nie pamiętamy już o tym, żeby zapisać poranny pomysł, nie wspominając już o samym pomyśle, który prawdopodobnie przepadł na wieki gdzieś w czeluściach naszego umysłu.

Świetne pomysły i idee pojawiają się każdego dnia na poziomie ludzkiej świadomości, żeby po chwili po prostu zniknąć i być może już nigdy więcej tam nie zaistnieć w identycznej postaci.

Pomysły nie zawsze okazują się cenne, ale nigdy nie dowiemy się czy coś takiego jak pomysł jest cenne, dopóki nie skonfrontujemy go z rzeczywistością.

Kup tani, mały notes.

Zacznij nosić go zawsze przy sobie.

Zapisuj w nim to, co uznasz za warte zapisania.

Wracaj do swoich pomysłów. Przerabiaj je. Modyfikuj i ulepszaj.

Zamień własny umysł w maszynę do tworzenia genialnych pomysłów.

Kto wie…
Być może stanie się coś niesamowitego.

Podobne wpisy

  • Rozum

Jak łamać zasady?

Dalajlama powiedział: ucz się zasad, abyś wiedział, jak je łamać we właściwy sposób. Co...

Czytaj dalej
napisane przez Adrian Gostomski
  • Rozum

Dlaczego warto przestać dostosowywać cele do swoich działań?

Któż z nas nigdy nie postawił sobie żadnego celu? Nie ważne jak wzniosłe lub jak małe by...

Czytaj dalej
napisane przez Adrian Gostomski
  • Rozum

Dlaczego musisz dążyć do tego, aby być najlepszym w tym, co robisz?

Niewielu ludzi odnajduje swoje prawdziwe powołanie i dedykuje całe swoje życie wykonywaniu...

Czytaj dalej
napisane przez Adrian Gostomski